13 Haziran 2016

Tavla Pasta - İyi ki Doğdun Zeki Dedeciğim

                                                       

   Herkese merhabalar, 

  Değişik pasta siparişlerimi almak ne kadar hoşlandığımı söylemiş miydim ? :) Bazen zor oluyor ama her zaman değişikliktir iyidir diyerek dün elektriler yoktu bahanesi kullanmadan ödevlerimi yaparak en iyisini bulmaya, çizmeye çalışıyorum. Fakat başka bir güzellikte yaptığım kişi; canım Zeki dedeceğim. Allah başımızdan eksik etmesin tam 90 yaşında olmuştu pastayı yaptığım gün. Tavla pastamı severek, zevkle yaptım.

  Peki tavla nereden geliyor ? Babam ile Zeki dede hergün tavla oynarlar dolayısı ile ne yapsak ? diye düşünmeden babam direk tavla yapalım dedi. Bende hemen yapmaya koyuldum. Baktım mutfağımızın kapısından bana bakan iki çift göz var. Dedim ki ''Oradan bakacağınıza içeri girin bir el atın pastacığa :)'' Hemen girdi annem ile babam. Hem sohbet ettik, hem yaptık, hem güldük. Karadenizli Zeki dedemin  90 yaşına özel mavi - bordo taşlarla döşenmiş tavla pastasını bitirdik, aşağıya götürdük. Çok mutlu oldu... Nice senelereee..

  Pastamın içeriğine gelecek olursak;
  • Vanilyalı kek
  • Çilek aromalı krema
  • Çikolata parçaları mevcuttu.
  Bilgi, sipariş için mesaj atabilir, sunumlarım için instagram hesabımı takip edebilirsiniz. (makbusunevi)

  Sevgiler...
Yorum Gönder

Bir Yaş Kurabiyeleri

Herkese merhabalar, Uzun uzun zamandan sonra kendimi mutfağa attım ve şeker hamurlarıma, kalıplarıma kavuştum. Her alanda belli bir m...