16 Nisan 2018

Bir Yaş Kurabiyeleri
Herkese merhabalar,

Uzun uzun zamandan sonra kendimi mutfağa attım ve şeker hamurlarıma, kalıplarıma kavuştum. Her alanda belli bir müddet çalıştığınız işten ayrı kaldığınız zaman unutabiliyorsunuz hele ki bu iş butik pasta işi ise daha kısa zamanda bilgileriniz uçup gidebiliyor. Bundan dolayıdır ki mutfaktan hiç ayrılmamaya çalışıyorum.

Her ne kadar mutfağımdan ayrı kalmak istemesemde okulda öğretmen olarak çalıştığım için gelen siparişleri üzülerek geri çevirmek durumunda kalıyorum aylardır fakat Elis'in doğum günü olunca ''Artık mutfağa girmenin zamanı geldi Ceren.'' dedim kendi kendime.
Yapılması istenilen; sade bir yaş kurabiyeleri idi. Normalde her kurabiyemin üzerinde titizlik ile durur, süslemelerde ayrı bir özenirim. Bir kurabiye için 35 - 40 dakika çalıştığımı bilirim. Sevgili siparişverenim pembe ve beyaz süs olmayan kurabileyeler istedi. İlk duyduğum zaman kendisine birçok örnek gönderim çünkü sadece hiç yapmamıştım ve elimden geldiğince süslemek istedim buna rağmen sade istenince isteğe göre yaptım. İyi ki de öyle olmuş. Güzel süslenen bir masa üzerinde sade kurabiyeler çok yakıştı.Ayrıcaaa; Makbuş'un Evi'nden ilk defa 60 tane kurabiye çıktı. :) Benim için ayrıca anlamlı idi bu bakımdan. 

Size de tavsiye ederim. Eğer özel gününüz için süslü veya az süslü bir masa dekore ediyorsanız ona uygun olarak sade kurabiyeler sipariş verebilirsiniz. Gayet şık ve güzel duruyor. (Tabi biraz süslüde olabilir canım :)

İyi ki doğdun Elis kuzusu. Seni çok Seviyoruz.Sipariş vermek için; makbusunevi@gmail.com
Daha fazlası için; makbusunevi instagram hesabımı takip edebilirsiniz.
Yazımı okuduğunuz için teşekkür ediyorum. Yorumlarınızı bekliyor, daha fazlası için instagram (makbusunevi) sayfama bekliyorum.

13 Reason Why (Dizi)

Herkese merhabalar, Son zamanların en beğenilen dizilerinden biri; 13 Reasons Why —> İlk bakış; Dizi lisede intihar eden gen...